Suplementy polecane zwłaszcza kobietom

Suplementy polecane zwłaszcza kobietom

Jeszcze kilkanaście lat temu intensywnym treningiem fizycznym zajmowali się przede wszystkim panowie. Dzisiaj na siłowni coraz częściej można dostrzec kobiety. Wskazuje się nawet na suplementy, które okazują się być szczególnie korzystne właśnie w ich przypadku. Poznajmy je bliżej.
DHEAC
Skrótem tym określa się hormon, który produkowany jest zarówno w organizmie kobiety, jak i mężczyzny. Jego stosowanie zapewnia zwiększoną ilość energii. Korzystnie wpływa również na pracę mózgu i skutecznie poprawia nastrój. Przyspieszone spalanie tłuszczu to kolejna korzyść, którą osiąga się, sięgając właśnie po DHEAC.
Żelazo
Minerał ten wchodzi w skład nie tylko białek, ale również szeregu enzymów. Jego obecność sprawia, że każda komórka ciała otrzymuje wymaganą ilość tlenu. Długotrwały i intensywny trening sprawia, że jego ilość w organizmie spada. Organizm kobiety narażony jest na comiesięczne utraty tego pierwiastka w trakcie krwawień miesiączkowych. Ważne jest więc, aby panie intensywnie ćwiczące dostarczały sobie dodatkowe jego ilości.

Baza wiedzy dla kobiet