Kobieta na siłowni jak to wygląda ?

Kobieta na siłowni jak to wygląda ?

O tym, że panie lubią dbać o swój wygląd wiemy nie od dziś. Nikogo już nie dziwi widok kobiety na siłowni, panie wrosły w krajobraz sal ćwiczeń i stały się jego częścią na równi z panami. Chętnie korzystają zarówno z zajęć przygotowanych specjalnie z myślą o nich, takich jak zumba czy fitness, jak i z przyrządów na siłowni. W drodze ku pięknej sylwetce sięgają także po suplementy diety skomponowane z myślą o nich.
Wiele pań obawia się siłowni i treningów siłowych, nie chcąc, by w nadmiarze rozwinęła się u nich tkanka mięśniowa. Boją się, że regularne ćwiczenia doprowadzą ich ciała do poziomu godnego atlety. Instruktorzy stanowczo jednak uspokajają. Aby wypracować sobie sylwetkę kulturysty, potrzeba zdecydowanie więcej wzmożonych treningów niż 3-4 wizyty w tygodniu. Panie regularnie odwiedzające siłownie poprawią stan swoich mięśni, ukształtują sylwetkę, poprawią ogólną kondycję ciała i samopoczucie, ale nie muszą się bać, że w swoich dążeniach przesadzą.
Warto pamiętać, że organizm kobiety funkcjonuje nieco inaczej i jej zapotrzebowanie na składniki mineralne różni się od zapotrzebowania mężczyzny. Panie powinny sięgać po mieszanki skomponowane z myślą o nich.

Baza wiedzy dla kobiet