Zajęcia fitness – nie tylko dla kobiet

Zajęcia fitness – nie tylko dla kobiet

Słysząc o zajęciach fitness pierwsza myśl jaka nasuwa się na myśl to oczywiście – kobiety. Z pewnością jest to uzasadnione skojarzenie, bo to właśnie przede wszystkim płeć piękna korzysta właśnie z fitnessu, chcąc osiągnąć piękną sylwetkę i próbując dorównać ekranowym modelkom, na którym każda kreacja wygląda zdumiewająco.
Zajęcia fitness cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem, być może ze względu na fakt iż w mass mediach ciągle podkreśla się o zdrowym trybie życia, o wzmożonej aktywności fizycznej i jej wpływie na organizm człowieka. Nie da się ukryć, że popularności tych zajęć sprzyja także pora roku. Zimą nasz ruch, a co za tym idzie pożądana aktywność fizyczna jest nie do końca odpowiednia. Długie popołudnia i wieczory sprzyjają lenistwu.
W błędzie są jednak ci, którzy uparcie twierdzą, że zajęcia fitness to zajęcia tylko i wyłącznie dla pań. Coraz więcej mężczyzn korzysta z wszechobecnego równouprawnienia i wśród grupy kilkunastu kobiet uczestniczących na zajęcia można dostrzec pojedyncze osoby płci przeciwnej. Płeć nie powinna być wyznacznikiem wyboru zajęć ruchowych – najważniejszą kwestią jest chęć zrobienia czegokolwiek dla siebie, dla swojego zdrowia.

Baza wiedzy dla kobiet