Typy sylwetki u kobiet.

Typy sylwetki u kobiet.

U wszystkich pań możemy wyróżnić cztery typy sylwetki – androidalna, gynoidalna, limfatyczna, tarczycowa.
Na samym początku warto przyjrzeć się bliżej anroidalnej. Można ją porównywać do budowy męskiej mezomorfika. Taka sylwetka damska charakteryzuję się przede wszystkim dość spora klatką piersiową a także szerszym brzuchem. Ciężko tutaj zaobserwować kobiecych kształtów tzw. zaokrągleń gdyż mogą tu się pojawiać umięśnione uda a także pośladki.
Gynoidalna sylwetka u wszystkich Pań kształtem może przypominać gruszkę. Można tutaj zauważyć bardziej zaokrąglone pośladki przy jednoczesnym mniejszym obwodzie tali w stosunku do bioder. Budowa ciała typowo kobieca.
Limfatyczna sylwetka u kobiet może charakteryzować się szeroko powiedzianą grubością całego ciała i puszystością. W takiej budowie można zauważyć to, że ramiona i dłonie są prawie, że są takie same na całej swojej długości. Można powiedzieć, że to odpowiednik endomorfika.
Tarczycowa sylwetka u wszystkich Pań to zero problemów z tyciem. Kobiety o takiej budowie bez problemu mogą zjadać powiększone porcje bez obawy o szybkim przybraniu na wadze.

Baza wiedzy dla kobiet