Niedobory w przypadku kobiet

Niedobory w przypadku kobiet

Niedobory żelaza atakują najczęściej kobiety. Dzieje się tak za sprawą miesiączki, w trakcie której, wraz z krwią, dochodzi do znacznej utraty tego pierwiastka. Jeżeli dojdzie do tego nieodpowiednia dieta – anemia jest murowana.
Skąd czerpać żelazo?
Na rynku farmaceutycznym nie brakuje preparatów żelaza, które cechuje bardzo duża skuteczność. Warto jednak włączyć do swojej diety te produkty, które obfitują w ten właśnie pierwiastek. Zalicza się do nich między innymi ryby, jaja oraz szpinak.
Niezbędna witamina D
Wśród witamin i suplementów diety, które istotne są dla prawidłowego funkcjonowania organizmu znajduje się witamina D. Wiele osób uważa, że niezbędna jest ona jedynie małym dzieciom. Tymczasem okazuje się, że również osoby dorosłe muszą pamiętać o witaminie D.
Konsekwencje niedoboru
Niedobory witaminy D mogą skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami dla naszego organizmu. Przede wszystkim pojawić się może osteoporoza, czyli odwapnienie kości. Choroba ta prowadzi do powstawania częstych złamań, które bardzo trudno podlegają leczeniu. Zwiększa się również ryzyko pojawienia się reumatoidalnego zapalenia stawów a także nadciśnienia tętniczego. W przypadku kobiet niedobory w zakresie tej witaminy oznaczać mogą kłopoty z zajściem w ciążę.

Baza wiedzy dla kobiet